Другая ȳсеагульная раённая дыктоȳка прайшла на “выдатна”!

3 мая   наша школа  з гасціннасцю  сустракала  супрацоȳнікаȳ райвыканкама, дырэктараȳ школ, старшынь сельскіх саветаȳ, якія сталі  ȳдзельнікамі   другой  усеагульнай  раённай  дыктоȳкі, прысвечанай  Году малой Радзімы і 80-годдзю з дня нараждэння Уладзіміра Карызны, вядомага  беларускага  паэта,   аднаго з   аўтараў Дзяржаўнага гімна Рэспублікі Беларусь.

Для гасцей школы  была наладжана святочная праграма,  якую  складалі     выступленні   найбольш таленавітых дзяцей  школ  горада і   раёна.  У канцы мерапрыемства    вызначылі лепшых знаȳцаȳ роднай мовы па выніках дыктоȳкі.  Яны атрымалі  паштоȳкі з прыгожымі мясцінамі горада Кобрына. Госці адзначылі высокі узровень  арганізаціі святочнай сустрэчы,  адным словам, на “выдатна”!