Першы ȳрок «Беларусь – мая Айчына!»

У нашай школе,  як i ва ȳсiх школах краiны, пасля ȳрачыстай лiнейкi вучнi адправiлiся на  свой першы  ȳрок  у новым навучальным годзе  на  тэму «Беларусь – мая Айчына!». Класныя кiраȳнiкi   iмкнулiся правесцi  яго цiкава i  пазнавальна,  выкарыстоȳваючы  такiя формы, як конкурсы, вiктарыны,  вусныя часопiсы, мультымедыйныя прэзентацыi, выразнае чытанне твораȳ

паэтаȳ –юбiляраȳ гэтага года.   Для дзевяцiкласнiкаȳ была арганiзавана экскурсiя  ȳ  Кобрынскi  ваенна-гiстарычны  музей,  у якiм падлеткам нагадалi гiсторыю роднага горада.  А  вучнi  адзiнаццатых класаȳ адправiлiся  ȳ раённую бiблiятэку,  дзе  вопытныя бiблiёграфы  Курачук Святлана Дзмiтрыеȳна i Дардзюк  Людмiла Сяргееȳна    падрыхтавалi  iм  цiкавае мерапрыемства, прысвечанае 500-годдзю гiсторыi беларускага кнiгадрукавання.  Вучнi  таксама паглядзелi вiдэаролiк на адпаведную тэму,  склалi пашпарт краiны,  паказалi свае веды па гiсторыi i геаграфii роднага краю.  Лiчым, что першыя ȳрокi  ȳ  школе №8  прайшлi  вельмы  эмацыянальна, пазнавальна, таму  запомняцца надоȳга.