Отчёты по мероприятиям - СШ №8 г.Кобрина

Отчёты по мероприятиям

29.09.2018

«Мне выпала шчасце тут нарадзіцца»

У рамках шостага школьнага дня 29 верасня ў актавай зале школы   вучні     10 “В” разам са сваім класным кіраўніком Бяляўскай Т.В. падрыхтавалі для паралелі   10 –х класаў завочнае падарожжа па родным горадзе Кобрыне. Гэта дазволіла юным яго жыхарам     ȳспомніць гісторыю   свайго горада, яго асабістыя мясціны, а таксама людзей, якія ȳ розныя гады праславілі сваю малую радзіму.   На мерапрыемстве гучалі   прызнанні ȳ любові да Кобрына ȳ вершах і песнях. Вучні адзначылі, што ганарацца   дасягненнямі свайго горада, што ён па -свойму цікавы і непаўторны, што   пасля дажынак 2009 года Кобрын стаў адным з самых прыгожых гарадоў Беларусі.

«Чёрная метка» или О вреде курения

Такое название получило коллективно-творческое дело, проведённое среди учащихся 4 «Г»,

4 « Д» и 3 «А» классов.   Одно из направлений   воспитательной работы в школе – профилактика вредных привычек. Поэтому в рамках шестого дня недели   учителя начальных классов Качановская Н.Ф., Куришко Е.И. и Мартынюк С.В.   объединились, чтобы помочь своим подопечным усвоить     правила здорового образа жизни. Ребята заранее готовили  материал об истории появления табака, а затем в форме интерактивной игры выясняли, какой вред наносит курение организму подростка.   Мероприятие было интересным и познавательным. Хочется верить, что ребятам оно поможет сделать правильный выбор.